کد خبر: 21874
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گزارش » یکی از ویژگی بارز شهدا بصیرت و ایستادگی در برابر دشمنان است

امام جمعه شهرستان طارم گفت: بصیرت، عبادت، شجاعت و ایستادگی در برابر دشمنان از جمله خصوصیات مهم شهدا بود.

DSCF6538

به گزارش برگ زیتون، بمناسبت گرامیداشت سالروز تأسیس بنیاد شهید به فرمان معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران و روز شهید جمعی از مسئولین و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران شهرستان طارم با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند.

حجت الإسلام محمد صادقی پور امام جمعه شهرستان طارم در این مراسم ضمن گرامیداشت این روز مهم اظهار داشت: امام راحل فرمان تأسیس بنیاد شهید را در سال ۱۳۵۸ برای رسیدگی به امورات بازماندگان شهدا و تجلیل از ایثارگران صادر کرد که این اقدام منشاء خدمات و عزت برای این افراد شد.

وی با اشاره به خصوصیات بارز شهدا افزود: بصیرت، عبادت، شجاعت و ایستادگی در برابر دشمنان از جمله خصوصیات مهم شهدا بود.

امام جمعه طارم تصریح کرد: اولین ویژگی بارز شهدا تشخیص حق از باطل است که بصیرت گفته می شود.

صادقی پور یادآور شد: در برابر تحریم ها نیازمند ایستادگی هستیم گفتنی است با توجه به وجود مشکلات معیشتی مردم همیشه در صحنه حاضر هستند و این درسی است که از شهدا آموخته اند.

حجت الإسلام صادق پور در این مراسم از حضور فرزندان شاهد و ایثارگر تشکر کرد و گفت: وظیفه شما امروز خوب درس خواندن است بنابراین آینده در گرو کسانی است که تلاش کنند و تنبلی را کنار بگذارند.

سهراب اکبری مسئول بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان طارم در این دیدار ضمن گرامیداشت سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در سال (۱۳۵۸)، و نامگذاری روز شهید و بزرگداشت شهدا در تقویم کشور را خدمت ملت شریف ایران اسلامی تبریک گفت.

وی با اشاره به اهم برنامه های قابل اجرا در این مدت ابراز کرد: اجرای طرح سپاس و دیدار از خانواده های ایثارگر، اجرای طرح کاهش سلامت بهمراه پزشک معتمد بنیاد از والدین شاهد در بستر بیماری، غرس نهال به یاد ۱۳۷ شهید گرانقدر ، دیدار کارکنان بنیاد با امام جمعه ، غباروبی مزار مطهر شهدا روز پنج شنبه ۲۴ اسفند ، همایش بزرگداشت روز شهید و تجلیل از دانش آموزان شاهد و ایثارگر و تعویض پرچم مزار شهدای کل شهرستان از جمله این موارد است.

اقبال جهانبخشی فرمانده سپاه ناحیه طارم در این مراسم ضمن گرامیداشت این روز مهم فرا رسیدن سال نو را خدمت ملت شریف ایران اسلامی تبریک گفت و افزود: شهدا در وصیتنامه های خود تأکید بسیاری بر اطاعت از ولایت فقیه و رعایت حجاب دارند.

وی تصریح کرد: حجاب فقط مختص زنان نیست بلکه باید آقایان هم این موضوع را رعایت کنند بنابراین اگر موضوع امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود منجر به پیشگیری از وقوع حوادثات تلخ خواهد شد.

جهانبخشی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه پیشرفت و توسعه علمی افزود: اگر از لحاظ علمی کشور ما وابسته به بیرون باشد پیشرفتی حاصل نخواهد شد گفتنی است در هر جا روحیه انقلابی و جهادی و شهادت طلبی باشد آنجا پیشرفت وجود دارد.

DSCF6534

DSCF6531

DSCF6540

DSCF6547

DSCF6546

DSCF6545

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات شما