کد خبر: 20546
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » ویژه نامه امر به معروف » یادواره شهدا یک اقدام فرهنگی برای تذکر دادن به نسل امروزی است

رزمنده هشت سال دفاع مقدس استان زنجان با اشاره به اینکه یادواره شهدا یک اقدام فرهنگی برای تذکر دادن به نسل امروزی است، تصریح کرد : گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بازسازی اخلاق و فضیلت در جامعه است.

index-2

به گزارش خبرنگار برگ زیتون، بمناسبت گرامیداشت هفته مبارک بسیج مراسم یادواره شهدای گردان امام حسین(ع) و بسیج ورزشکاران شهرستان طارم با حضور رحمان هادی نژاد از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس استان زنجان ، بسیجیان، چامعه بسیج زنان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران و سایر مسئولین ادارات این شهرستان در شهر آببر برگزار شد.

رحمان هادی نژاد در این مراسم معنوی ضمن تبریک ماه ربیع الأول ماه سرور اهل بیت(ع) محضر با سعادت امام عصر(عج) هفته پر افتخار بسیج را خدمت ملت ایران تبریک گفت.

وی خاطرنشان کرد: خداوند متعال به انواع مختلف دستورات خود را توسط ائمه معصومین(ع) برای ما انسانها فرستاده تا سالم مانده و به کمال برسیم.

رزمنده هشت سال دفاع مقدس با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: شهدا امامزادگان عشقند خانواده شهدا خودشان سید نیستند ولی فرزندانشان امامزاده شدند.

هادی نژاد آتش به اختیار را کاری مردمی، تمیز و خودجوش دانست و افزود: هدف از برگزاری این گونه یادواره‌ها تقویت فکری و معنوی نسل جوان و معرفی شهدا به عنوان الگویی مناسب برای نسل جوان است.

وی یادآور شد: شهیدان با برگزاری یادواره مقامشان ترقی نیافته و نیازی به این جلسات ندارند بلکه این برنامه ها توفیقی است برای مردم تا در این جلسات معنوی شرکت کرده و شرف پیدا کنند.

رزمنده هشت سال دفاع مقدس گفت: استان زنجان با اشاره به اینکه یادواره شهدا یک اقدام فرهنگی برای تذکر دادن به نسل امروزی است، تصریح کرد : گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بازسازی اخلاق و فضیلت در جامعه است.

هادی نژاد گفت: عبادت با اطاعت ملزم است اگر موقعیتی برای انسانها ایجاد شود و نتواند از آن استفاده نماید دچار خسران و خسارت خواهد شد.

وی افزود: حضرت ابوالفضل(ع) را ادب بزرگ کرد بنابراین می دانست دستورش را از کجا طلب کند اگر لحظه ای از دستور سیدالشهدا سرپیچی می کرد دیگر امتیاز ادب را از دست می داد.

رزمنده هشت سال دفاع مقدس نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را وظیفه همگانی دانست و ابراز کرد: هرکس در این مسیر تلاش نماید خداوند بالاترین درجه که شهادت است را نصیب آن فرد می کند.

IMG_3239

IMG_3250

IMG_3237

IMG_3235

IMG_3229

انتهای پیام/

 

 

 

 

نظرات شما