کد خبر: 15291
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گزارش » گزارش تصویری/ قلعه گور قلعه سی در منطقه شیرین سوی طارم

گور قلعه سی بر روی ارتفاعات شیرین سو در شهرستان طارم واقع شده است که افراد بومی از آن به عنوان (کوراوغلو داشی) یاد می کنند.

IMG_6396

به گزارش خبرنگار برگ زیتون، گور قلعه سی که در میان بومیان منطقه به قلعه کوراوغلو معروف است در شهرستان طارم در فاصله ۶ کیلومتری دهستان درام در قسمت شمال غربی پل اول شیرین سو در ارتفاع تقریبا ۲۰۰ متری از جاده شیرین سو قرار دارد که چاله ای استوانه ای شکل به ارتفاع تقریبا ۲/۵ متر بر قسمت شمالی قلعه بر روی سنگ کنده کاری شد.

index

با توجه به یافته های باستان شناسی همچین قلعه ای با همین نام در مشکین شهر، روستای ارشق اردبیل وجود دارد که قدمت آن به عصر آهن بر می گردد ولی هنوز اطلاعات دقیقی از این قلعه زیبای باستانی که در دل صخره ای بلند و دست نیافتنی ایجاد شده در دسترس نیست.

گفتنی است کنده کاری و ایجاد گودال بر روی سنگ معلوم نیست که برای همان عصر یا عصر معاصر بوده است ولی احتمال می رود که اگر برای آن زمان باشد حتما به عنوان آب انبار مورد استفاده قرار می گرفته است بنابراین با این ویژگی ها این قلعه می تواند یکی از پتانسیلهای گردشگری این شهرستان در زمینه آثار باستانی مورد تحقیق و تفحص قرار گیرد.

انتهای پیام/

 

 

 

نظرات شما