کد خبر: 20650
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گزارش » کسب آمادگی جهت مقابله با حوادث نقش مهمی در پیشگیری دارد

معاون فرمانداری شهرستان طارم گفت: کسب آمادگی جهت مقابله با حوادث نقش مهمی در پیشگیری و کاهش خطرات جانی و مالی دارد.

a

به گزارش خبرنگار برگ زیتون، مانور زلزله همزمان با سراسر کشور در شهرستان طارم با حضور فرهنگیان، دانش آموزان ، جمعیت هلال احمر و سایر مسئولین ادارات این شهرستان در شهر آببر برگزار شد.

ستار صفری معاون فرماندارشهرستان طارم در جریان انجام مانور زلزله در جمع دانش آموزان آموزشگاه عصمت شهر آب بر اظهار داشت: آموزش امداد و کمک های اولیه به دانش آموزان و خانواده های آنان نقش بسیار مهمی در پیشگیری از حوادث و کاهش خطرات دارد.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مواقع حوادث احتمالی از جمله زلزله خطر جانی ندارند ولی عدم آشنایی با پناهگیری و خروج اضطراری در مکان های عمومی موجب زخمی شدن افراد و صدمات جان می شود.

معاون فرماندار طارم ابراز کرد: همه ارگان ها و سازمان ها باید در جهت کنترل ایمنی و استحکام ساختمان های آموزشی وپرورشی بیش از پیش همت کنند تا میزان خطرات در حوادث احتمالی کاهش یابد.

یعقوب رحمانی سرپرست آموزش و پرروش شهرستان طارم از حضور اعضای حاضر در این برنامه تشکر کرد و یادآور شد: آشنایی دانش آموزان و کلیه افراد جامعه با امداد کمک های اولیه، پناهگیری، خروج اضطراری، احیای قلبی – ریوی، چادرزنی، اطفاء حریق و .. از ضروریات اولیه زندگی است.
رحمانی با اشاره به وقوع بلایای غیر طبیعی در جهان افزود: حادثه هیچ وقت خبر نمی کند بنابراین هریک از ما باید ضمن آشنایی با اصول و امداد کمک های اولیه، آمادگی مقابله با آنها را در حوادث داشته باشیم.

غعه

انتهای پیام/

 

 

نظرات شما