کد خبر: 21737
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گزارش » کانون های فرهنگی مساجد بهترین زمینه برای مقابله با تهاجم مبتذل غرب است

مسئول کانونهای فرهنگی مساجد استان زنجان گفت: کانون های فرهنگی مساجد بهترین زمینه برای مبارزه و مقابله با تهاجم مبتذل غرب است.

DSCF6461

به گزارش برگ زیتون، مراسم گرامیداشت سالروز تأسیس ستاد عالی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد با حضور عباسی مسئول کانونهای فرهنگی مساجد استان زنجان و هیئت همراه و اهالی و شورای اسلامی شهرستان طارم و سایر مسئولین ادارات این شهرستان برگزار شد.

عباسی مسئول کانونهای فرهنگی مساجد استان زنجان در این مراسم با اشاره به نقش و اهمیت مساجد در جامعه اظهار داشت: خداوند در قران می فرماید مساجد مخصوص خداوند است در مساجد در کنار نام خداوند از بردن نامهای دیگر پرهیز کنید برای اینکه مساجد ویژه و خانه خداوند است.

وی خاطر نشان کرد: حضرت سیدالشهدا(ع) در موقع رفتن به مسجد لباس تازه می پوشید و خود را معطر می کرد و علت این امر را زیبایی خداوند متعال می دانست و می فرمود ایشان زیبایی ها را دوست دارد.

عباسی یادآورشد: اولین مسجد در قبا بدست مبارک پیامبر گرامی اسلام تأسیس شد گفتنی است این یک نیت خداوندی است که منجر به ایجاد ۴ میلیون مسجد در جهان شده است.

مسئول کانونهای فرهنگی مساجد استان زنجان گفت: کانون های فرهنگی مساجد بهترین زمینه برای مبارزه و مقابله با تهاجم مبتذل غرب است.

وی ابراز کرد: با رهنمودهای مقام معظم رهبری شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۷۱ تأسیس ستاد عالی کانونهای فرهنگی و هنری را تصویب نموده است.

عباسی فلسفه تأسیس کانون های فرهنگی و هنری را توسعه و ترویج اسلام، قرآن و دین دانست و افزود: تأسیس این کانون ها بهترین زمینه برای جذب جوانان و ترویج فرهنگ اسلام است.

مسئول کانونهای فرهنگی مساجد استان زنجان گفت: با اشاره به اهمیت کانونهای فرهنگی اظهار داشت: تاکنون بیش از ۳۳۹ کانون در استان زنجان تأسیس شده است که سهمیه شهرستان طارم ۲۹ باب است.

وی ادامه داد: وجود ۸ مرکز دیجیتال، تأسیس ۵۷ کتابخانه مخزن دار، تأسیس ۲۵ باب خانه نور، تأسیس ۸ باب کانون در سطح دانشگاههای زنجان، برگزاری طرح تفسیر، برگزاری همایش آسمانی و ایجاد بیش از ۲۷۰ پایگاه اوقات فراغت در حوزه شهری و روستایی و … از جمله فعالیت های این کانونها می باشد.

2م

3م

4م

انتهای پیام/

 

 

 

 

نظرات شما