کد خبر: 19860
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گفتگو » پیش بینی برداشت بیش از ۱۴ هزار تن محصول انار در طارم

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم با اشاره به برداشت محصول انار در این شهرستان گفت: امسال براساس برآوردهای انجام شده از مجموع سطح زیر کشت باغات بارده در سطح استان بیش از ۱۴ هزار و ۲۴۰ تن محصول برداشت می‌شود.

DSCN7103

مجتبی اسکندری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار برگ زیتون، با اشاره به برداشت محصول انار از استان زنجان اظهار کرد: سطح زیر کشت باغات انار در شهرستان طارم در حدود یک هزار و ۷۴۶ هکتار بوده است.

وی تصریح کرد: از این میزان باغات زیر کشت در این شهرستان یک هزار و ۴۸۱ هکتار آن باغات بارده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم افزود: این محصول از لحاظ زیر کشت و اهمیت اقتصادی رتبه دوم را در بین محصولات باغی شهرستان را دارد.

وی افزود: عملیات برداشت محصول هر ساله از اواخر شهریور ماه در ارقام زودرس آغاز شده و تا اواسط آبان ماه در این شهرستان ادامه می‌یابد.

اسکندری به میزان برداشت این محصول در طارم اشاره و ابراز کرد: امسال براساس برآوردهای انجام شده از مجموع سطح زیر کشت باغات بارده در سطح استان بیش از ۱۴ هزار و ۲۴۰ تن محصول برداشت می‌شود.

وی گفت: از این میزان ۱۰ هزار و ۲۴۰ تن جهت تازه خوری و ۴ هزارتن برای تهیه رب انار برآورد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم خاطر نشان کرد: بیش از ۳ هزار خانوار بهره‌بردار انار در این شهرستان وجود دارد که بیش از ۱۹ هزار نفر نیز در کار برداشت این محصول مشغول هستند و از این کار کسب درآمد می‌کنند.

وی بیان کرد: پیش‌بینی شده امسال درآمد حاصل از برداشت انار که عاید کشاورزان می‌شود به ۲۰۶ میلیارد ریال برسد.

اسکندری به ارقام زیر کشت انار در شهرستان طارم نیز اشاره و ابراز کرد: این ارقام شامل ملس‌شیرین، ملس ترش، پوست سیاه، شاه بار، میخوش، دوستی، زاغ، پوست کدویی، ترش جنگلی و ترش محلی بوده است.

وی ابراز کرد: بازار مصرف انار طارم علاوه بر اینکه نیاز استان را تأمین می‌کند به سایر استانها نیز صادر می‌شود.

IMG_0259

IMG_0291

DSCN7104

IMG_0268

17

 7

9

3

انتهای پیام/

نظرات شما