کد خبر: 19454
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گفتگو » پیش بینی برداشت بیش از ۱۳۰۰ تن محصول گردو در طارم

مدیرجهادکشاورزی شهرستان طارم گفت: پیش بینی می شود امسال ۱۳۵۵ تن محصول گردو از ۳۸۳ هکتار از باغات این شهرستان برداشت شود.

خح

به گزارش برگ زیتون، برداشت گردو یکی از سخت ترین کارهاست در کنار سختی های برداشت محصول گردو لذیذترین غذاها و انواع خورشت ها از میوه گردو تهیه می شود و به خاطر طعم و کیفیت بالای گردوی طارم بازار گردو در این شهرستان داغ بوده و عده ای از مرکز استان و سایر شهرستانها برای خرید گردو به روستاهای این شهرستان سفر می کنند.

گفتنی است چیدن گردو نیاز به مهارت خاصی دارد که همه افراد توانایی چیدن گردو را ندارند و یکی از اصلی ترین مهارت ها برای برداشت گردو بالا رفتن از تنه های تنومند درختان گردو است که افراد خاصی از روستاهای شهرستان طارم اقدام به این کار می کنند.

مجتبی اسکندری در گفت و گو با خبرنگار برگ زیتون، با توجه به آغاز برداشت محصول باغی گردو در شهرستان طارم افزود: در این شهرستان ۳۸۳ هکتار باغ گردو وجود دارد که از این مقدار ۳۵۰ هکتار بارده است که در این سطح ۱۳۵۵ تن محصول گردو تولید و به بازار عرضه می شود.

وی تعداد بهره برداران از این محصول باغی را ۱۷۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: پیش بینی می شود امسال ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در آمد عاید بهره برداران این محصول باغی شود.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان طارم گفت: گردوی تولیدی همه ساله به غیر از مصرف داخل شهرستان به مرکز استان، شهرستان‌ها و سایر استانهای مجاور ارسال می‌شود.

index

تن

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

نظرات شما