کد خبر: 4685
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » وبلاگستان » نامه یک مسجد به همسایگان محله خود!
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، سایت حرف تو به نقل از وبلاگ"هیئت مجازی کریمه اهل بیت" نوشت:مطالب زیر گلایه ای است از زبان مسجد به همسایه های مسجد ...

من همسایه شما هستم،در همین محله و در همین نزدیکی ها زندگی میکنم. این که من هر رو دو نوبت درِ خودرا به روی شما باز میکنم.و چند ساعت به انتظار شما می مانم،ولی بعضی از شماها،سراغ من نمی آییدو با من انس نمیگیرید..

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، سایت حرف تو به نقل از وبلاگ”هیئت مجازی کریمه اهل بیت” نوشت:

مطالب زیر گلایه ای است از زبان مسجد به همسایه های مسجد که این مطالب را بر روی یک برگه A4 چاپ کرده و همراه یک هدیه کوچک که میتونه شامل یک شاخه گل کوچک و یک تقویم ؛عطر ؛تسبیح و… باشد به در خونه همسایه های مسجد برد وهدیه داد.

این طرح در شهرک نصرت آباد شهر الوند واقع در استان قزوین از طرف مسجد امام حسین(ع)اجرا شد که موفقیت آمیز بود.مطالب در یک برگه چاپ شد و برگه را لوله کرده و به دور آن یک گل کوچک مصنوعی پیچیده شد( که هم مانع باز شدن برگه بود وهم موجب زیبایی شده بود )و به همراه یک تقویم جیبی که حاوی احادیث؛ ادعیه؛بعضی سور قرآن بود به ۵۰۰ تا از همسایه های مسجد تقدیم شد .

اما گلایه های مسجد که باید روی برگه چاپ شود:

بسمه تعالی                                                                                 

  سلام

من همسایه شما هستم،در همین محله و در همین نزدیکی ها زندگی میکنم.

من مسجد، خانه خدا عبادتگاه مسلمین،میعادگاه عاشقان خدا هستم و درد دلها دارم دوست دارم کمی حوصله کنید و گلایه های این همسایه را بشنوید.

با این که من هر رو ز دو نوبت درِ خودرا به روی شما باز میکنم.و چند ساعت به انتظار شما می مانم،ولی بعضی از شماها،سراغ من نمی آییدو با من انس نمیگیرید.مثل اینکه با من قهرید.مگر از من چه بدی دیده اید؟چرا این همه بی وفایی؟چه خاطره بدی از من دارید؟من که همیشه دل شما را روشن و قلبتان را با صفا کرده ام،من که همیشه به شما آرامش داده ام.گاهی شاید حرفهای مردم، یا برخورد بعضی مسجدی ها ناراحتتان کرده باشد،ولی چرا از من و صاحب من-که خداست-قهر می کنید؟!

مگر نمی دانید خداوند فرموده است مساجد را آباد کنید؟فکر می کنید آبادانی من به چیست؟آبادانی من به حضورشماست،آبادانی من به برگزاری نماز جماعت باشکوه است… (رابطه هاص۱۰۱)

مگر نمی دانید من در قیامت از دست کسانی که مرا تعطیل کرده اندبه خدا شکایت خواهم کرد پس چرا بعضی ها فقط در ختم ها به مسجد

می آیند مگر ارزش خدا از بندگان خدا کمتر است.؟! (پیامبر(ص)فرمود:در روز قیامت(بعضی)از مساجد به خداوند شکایت میکنند و می گویند پروردگارا  مرا تعطیل کردند و حقم را ضایع ساختند(خصال ج۱ ص ۲۵۷))

مگر نمی دانید امام حسن(ع) فرموده:ساکنان مساجد زائرین خدایند و بر خداست که زیارت کنندگانش را هدیه بدهد(ارشادالقلوب ج۱ ص۱۹۰)

پس چرا بعضی ها فقط ماه محرم مسجد می آیند و برای امام حسین (ع)گریه میکنند مگر نمی دانند که امام حسین(ع)در کربلا در اوج جنگ و زیر تیرباران دشمن نماز جماعت خواند

لابد همه شماها خواستار شفاعت اهل بیت(ع) هستید پس باید بدانید امام صادق(ع)در لحظات آخر عمرشان فرمودند:شفاعت ما به کسی که نماز را سبک شمارد نمیرسد(امالی شیخ صدوق صفحه۴۸۴)آیا بدون عذر  حاضرنشدن در نماز جماعت سبک شمردن نماز نیست؟

اگر دوست دارید خدا به یاد شما باشد  بهتره بدانید که خداوند در قرآن ( سوره بقره،آیه۱۵۲)فرموده است:«به یاد من باشید تا به یاد شما باشم»پس اگر میخواهید خدا به یاد شما باشد باید به یاد خدا باشید و برای اینکه به یاد  خدا باشید باید نماز بجا بیاورید چون خداوند در سوره طه آیه ۱۴ فرموده :«نماز را برای یاد من بپا دار»

مگر شما خودتان را شیعه نمیدانید؟پس بهتره اطلاع داشته باشید که حضرت زهرا(س)فرمودند:اگر به دستورات ما عمل کردید شیعه ما هستید و الا شیعه ما نیستید.(بحارالانوارج ۶۸ ص۱۵۵)آیا حضور در مسجد و نمازجماعت از دستورات اهل بیت (ع)نیست؟!

بعضی ها میگویند چون کار داریم  نمیرسیم نمازمان را در مسجد بخوانیم،اما این افراد مگر نمیدانند که همه کارها در دست صاحب من یعنی خداست و مگر اطلاع ندارند که پیامبر (ص) فرمودند:وقتی بنده خدا در مسجد مشغول عبادت است خداوند هم دنبال برطرف کردن مشکلات و نیازهای او است. (مستدرک الوسائل ج ۳ ص۳۵۵)

اغلب انسان ها فکر میکنند چون گرفتارند از خدا دورنـد     ـــــــــــــ     ولی واقعیت آن است چون از خدا دورند گرفتارند

مگرنشنیده اید که علی(ع) فرمودند:«مردم چیزی از امور دین خود را برای اصلاح امر دنیایشان(سود مادی)ترک نمی کنند،مگر آن که خداوند،باب ضرری که به مراتب از آن سودِ ناچیز بیشتر است،بر آنان می گشاید.(شرح ابن ابی الحدید ۱۸/۲۶۸)

واین راهم بگم که در روایت آمده علی(ع) فرمود:همسایه مسجد کسی است که صدای اذان را بشنود( بحار ج۸۳ ص ۳۸)ودر جای دیگر فرمودند:همسایه مسجد از هر طرف ۴۰ خانه است.مگر شما صدای اذان مرا نمی شنوید؟!ویا خانه شما از من خیلی دور هست؟!

ومن چطور می توانم تمام حرف ها را در چند سطر بگویم؟!…

با این که بعضی از شماها با من قهریدوبی میلی نشان میدهید،اما من هر لحظه انتظار دیدن شما را میکشم.

دلهاتان خوش باد و هردو جهانتهان آباد.

                                                                                                           همسایه شما

                                                                                                              مسجد….

نظرات شما