کد خبر: 15747
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گفتگو » معضل سازماندهی میوه فروشان طارم در انتظار تدبیر مسئولان+تصاویر

بیش از ده سال است دستفروشان میوه در طارم از وجود مکانی مشخص جهت عرضه محصولات خود به بازار رنج می برند.

img_0010

به گزارش خبرنگار برگ زیتون چندین سال است دستفروشان میوه در شهرستان طارم بعلت عدم وجود مکانی شناخته شده با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم کرده و متحمل زیان و خسارت می شوند.

img_0016

ولی الله جعفری یکی از میوه فروشان شهرستان طارم در گفت و گو با خبرنگار برگ زیتون، اظهار داشت: حدود ۱۰ سال است به شغل میوه فروشی مشغول بوده و برای اداره امرار و معاش خانواده و جلب رضایت همشهریان تلاش می کند.

وی با اشاره به مشکلات سازماندهی میوه فروشان در طارم خاطرنشان کرد: توسط شهردار شهرستان طارم مکانی جهت استقرار دست فروشان میوه در ۱۰۰۰ متری مرکز شهرستان بنام شنبه بازار فراهم شده است که بعلت عدم وجود تردد و دوری از شهر اصلا مورد تأیید ۱۵ نفر دست فروش میوه نیست حتی روزی ۳ هزار تومان هم کسب در آمد نداریم تا با وجود چندین عائله بتوانیم اداره امرار و معاش نماییم که این کار موجب خرابی بار میوه فروشان شده و متحمل خسارت می شویم.

کاسب طارمی تصریح کرد: حدود چندین سال است که از این وضعیت پیش آمده رنج می بریم امیدواریم مسئولان زیربط توجه ویژه ای به این قشر ضعیف جامعه داشته و مکانی مشخص به این کار اختصاص دهند تا بتوانیم هم میوه ارزان برای هموطنان طارمی فراهم نموده و خانواده خود را ادره نماییم.

img_0023

مختار اسماعیلی یکی دیگر از میوه فروشان طارم در گفت و گو با این خبرنگار گفت: مسئولین زیربط مانع از کسب و کار ما دستفروشان میوه شده و ما را در جایی سازماندهی کردند که هیچ ترددی وجود ندارد .

وی خاطرنشان کرد: میوه هایی با کیفیت بالا از شهر ساری جهت رضایتمندی شهروندان طارمی به مرکز شهرستان می آوریم ولی متأسفانه به علت نبود مکانی مشخص روزانه چندین کیلو تبدیل به ضایعات می شود .

کاسب طارمی با بیان اینکه روزانه ۳ هزار کسب درآمد نداریم دیروز ۳۰ هزار تومان از طرف مأمورین زیربط جریمه شده ایم امیدواریم مسئولین به جای جریمه دستفروشان به مشکل سازماندهی آنها که بیش از ۱۰ سال است تکرار می شود توجه ویژه داشته تا بیشتر از این متحمل خسارت نشویم.

img_0015

img_0007

img_0008

img_1875

img_1872

img_1871

 

ایوب عماری شهردار طارم در گفت و گو با خبرنگار برگ زیتون، با اشاره به معضل سازماندهی دستفروشان میوه در طارم گفت: از طرف شهرداری مکانی در محل شنبه بازار شهر آببر برای این افراد تدارک دیده شده است اگر در این مکان تعیین شده استقرار یابند بتدریج شناخته شده و مردم جهت خرید میوه ارزان به آنها مراجعه خواهند کرد.

وی هدف از انتقال دستفروشان میوه به محل شنبه بازار آببر را جلب رضایت شهروندان طارمی دانست و افزود: با توجه به وجود مشکل عابرپیاده در مرکز شهرستان با وجود بساط میوه فروشان مشکل شهروندان مضاعف شده و هرگونه اتفاقی که در این مکان رخ دهد عواقب آن گریبانگیر شهردار و پلیس راه خواهد شد و هیچگونه مسئولیتی برای میوه فروشان نخواهد داشت.

عماری با اشاره به حل مشکل میوه فروشان طارم گفت: میوه فروشانی که با در نظرگرفتن حقوق شهروندان تعیین مکان نمایند و با صاحب ملک معین شده قرارداد ببندند در اینصورت شهرداری هم یک طرف قضیه بوده و حمایت خواهد کرد بنابراین توجه داشته باشند به میوه فروشانی که مجوز نداشته و از پرداخت عوارض معاف هستند خدماتی ارائه نخواهد شد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان طارم در گفت و گو با خبرنگار برگ زیتون، با اشاره به مشکل سازماندهی میوه فروشان طارمی اظهار داشت: از لحاظ قانونی شهردار شهرستان مکلف به تعیین محلی مناسب برای فروش دست فروشان است.

فریدون اوجاقلو خواستار بررسی این معضل از طریق مسئولین شهرستان شد و افزود: از نظر مقررات راهنمایی و رانندگی در صورتیکه میوه فروشان اقدام به فروش میوه در محل نامناسب نمایند به علت جلوگیری از ترافیک و نارضایتی شهروندان پلیس موظف به جلوگیری و برخورد مقرراتی می باشد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

نظرات شما