کد خبر: 21705
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گزارش » قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون دو کار مهم نمایندگان مجلس است/ فلسفه وجودی نظام مقدس جمهوری اسلامی استقرار عدالت است

نماینده مردم زنجان- طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون دو کار مهم نمایندگان مجلس است.

DSCF6437

به گزارش برگ زیتون، همایش شوراها و دهیاران شهرستان طارم با حضور فریدون احمدی نماینده مردم زنجان – طارم در مجلس شورای اسلامی، اهالی و شورای اسلامی و سایر مسئولین استانی و شهرستانی در شهر آببر برگزار شد.

فریدون احمدی نماینده مردم زنجان – طارم در مجلس شورای اسلامی در این همایش اظهار داشت: فلسفه وجودی نظام جمهوری اسلامی استقرار عدالت است بنابراین هر جا نا عدالتی بوجود آید یک جای کار می لنگد.

وی خاطرنشان کرد: در کنار محدودیت ها مقدورات مهم است گفتنی است بخشی از مسائل و مشکلات شهرستان طارم احصاء شده است با زمانبندی مناسب بخشی در شهرستان، استان و قسمتی در بخش ملی قابل حل است بنابراین شوراها نباید در حریم خصوصی مردم دخالت کنند چون هر کاری مسئولی دارد.

احمدی ابراز کرد: اگر از امروز حرکت و قدمی برداشتیم که بوی انتخابات داشت یک خیانت به تمام معنا در حق ملت است چون مسئولیت ها دائمی نیست اگر استمرار داشت به من و تو نمی رسید.

نماینده مردم زنجان – طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون دو کار مهم نمایندگان مجلس است.

عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آفت مدیریت کارها اینست که ما باید با وقفچی هماهنگ باشیم چون استان دو نماینده داشته باشد بهتر از آنست که هیچ نماینده نداشته باشد گفتنی است مشکلات هم به دفتر بنده و ایشان منعکس شده و موجب سردرگمی مردم می شود.

احمدی بیان کرد: یکی از مسئولیتهای ما اینست که نماینده همه ملت هستیم کسی که تمام مشکلات روستاها را یکجا می داند فرماندار و معاونین است گفتنی است مسائل سیاسی خوب است چون عده ای رفتار افراد دیگر را نقد می کنند بنابراین اصولگرا و اصلاح طلب برای ما یکسان بوده و هیچ فرقی نمی کند هدف خدمت است.

DSCF6433

حجت الإسلام محمدصادقی پور امام جمعه شهرستان طارم در این همایش با اشاره به مسائل و مشکلات این شهرستان افزود: میادی ورودی و خروجی شهرستان طارم از سمت گیلان بسیار معبر زشتی دارد گفتنی است راههای ارتباطی غیر استاندارد، کم عرض، بدون شانه خاکی و دارای پیچ های خطرناک است.

وی یادآور شد: با وجود اینکه حل این مشکلات مستلزم اعتبارات است ولی پول در دست مردم است همانگونه که دولت اوراق مشارکت را ۱۰۱ میلیارد تومان در عرض پنج روز تخمین زده است.

صادقی پور ابراز کرد: ۴۵۰ هزار تن محصول، سالانه بصورت خام از شهرستان طارم خارج می شود که ارزش افزوده برای این شهرستان ندارد بنابراین عدم وجود صنایع تبدیلی و فرآوری موجب شده است تا اشتغالی ایجاد نشود.

امام جمعه طارم گفت: طلب یک میلیارد تومانی اداره آب و فاضلاب روستایی بخاطر عدم پرداخت آب بهاء از سوی روستائیان، قانونمند نبودن چاههای غیرمجاز، از جمله مسائل و مشکلات از طرف خود مردم شهرستان است.

وی ادامه داد: نبود آب کشاورزی مطمئن، تسویه آب فاضلاب خانگی، دست اندازی به منابع ملی بدون توجه به نسل آینده، توسعه دامداریهای داخل شهری و مشکلات سند ساختمانها و زمینها از جمله مشکلات شهر آببر است.

صادقی پور اعلام کرد: معضل غیر بهداشتی بودن آب شرب روستای کهریز و توسعه راه ارتباطی روستای کلوچ آباد بارها به مسئولین زیربط منعکس شده ولی هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

index

علی باقری فرماندار شهرستان طارم در این همایش توسعه راههای ارتباطی ( زنجان – طارم – منجیل) ، (طارم – خلخال)، ( آببر – شفت) ، ( درام – ماسوله) را جزء اؤلویت ها و نیازهای ضروری این شهرستان دانست و گفت: طارم برای اینکه سرعتی در بحث توسعه و آبادانی داشته باشد قطعا باید راههای ارتباطی بهبود یابد.

وی خاطرنشان کرد: کل اعتباری که از محل اعتبارات استانی تملک دارایی های سرمایه استانی که در اختیار استان است بر اساس جمعیت و شاخصه های محرومیت توزیع می شود از ابتدای سال در شهرستان طارم مبلغ ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.

باقری یادآور شد: طبق قانون برنامه ششم (توزیع درآمد حاصل از عوارض کالا و خدمات بصورت استانی) سهم طارم از این محل رشد بسزایی داشته است مبلغ ۵ میلیارد تومان به دهیاری ها و ۲ میلیارد تومان به شهرداری ها اختصاص یافته است و همین امر افزایش اجرای پروژه های عمرانی در روستاهای شهرستان را در پی داشته است.

فرماندار طارم بیان کرد: با همت شوراها و دهیاری ها با اعتبارات اندک اختصاص یافته در سایه جذب و مشارکت مردمی حل و فصل مسائل در اجرای پروژه ها پیش می آید بنابراین ما شاهد تحولات اساسی ذر سطح روستاها هستیم جا دارد در این همایش از تمامی افرادی که بازوی اجرایی خوبی در پیشبرد برنامه ها شهرستان هستند تشکر شود.

وی در ادامه به اعطای تسهیلات اشتغالزایی از منابع صندوق توسعه ملی اشاره کرد و افزود: تاکنون ۱۰میلیارد تومان از سوی متقاضیان ثبت نام و سهمیه اختصاصی طارم در فاز اول به اتمام رسیده است شایسته است نمایندگان جهت توسعه اشتغال پایدار و افزایش سهمیه اختصاصی به این شهرستان مساعدت نمایند.

DSCF6422

DSCF6423

DSCF6428

DSCF6427

DSCF6424

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات شما