کد خبر: 18767
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گفتگو » صنعت بسته بندی و محصولات طارم در کل کشور فوق العاده پایین است

نماینده مردم زنجان – طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات خوبی در زمینه توسعه صنایع تبدیلی و فراوری محصولات طارم انجام شده ولی با ایده آل فاصله زیادی داریم متأسفانه آنطوری که باید صنعت بسته بندی و محصولات طارم در کل کشور فوق العاده پایین است.

1

علی وقفچی نماینده مردم زنجان – طارم در گفت و گو با خبرنگار برگ زیتون، با اشاره به تدابیر اندیشیده شده در زمینه فروش محصول گوجه فرنگی طارم گفت: این محصول بعلت بازار کشی ضعیفی که پارسال داشت هشدارهایی در این زمینه به کشاورزان داده شد امسال نسبت به سال گذشته میزان کشت این محصول خیلی کمتر شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر چنانچه بتوانیم برای بازارهای عراق و قطر برنامه ریزی کنیم با بحث انتقال گوجه فرنگی به این کشورها ما امیدواریم مشکلی که پارسال داشتیم دیگر امسال تکرار نشود.

عضو کمسیون عالی کشاورزی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ظرفیت ها و تمهیداتی در کارخانجات تولید گوجه فرنگی فراهم شده است تا خرید را تسهیل کرده و مشکلاتی در این زمینه نداشته باشیم.

نماینده مردم زنجان – طارم در مجلس شورای اسلامی با توجه به اقدامات انجام شده در زمینه صنایع تبدیلی و بحث فراوری محصولات طارم گفت: کارهای خوبی در این زمینه انجام شده ولی با ایده ال فاصله زیادی داریم متأسفانه آنطوری که باید صنعت بسته بندی و محصولات طارم در کل کشور فوق العاده پایین است.

وقفچی اظهار داشت: با وجود ظرفیت بالای محصولات کیفی مان در بحث استاندارد سازی بدلیل عدم رعایت بعضی از مسائل که مهمترینش همین بحث بسته بندی و تکنولوژی قوی باشد را نداریم.

عضو کمسیون عالی کشاورزی در مجلس شورای اسلامی افزود: باید توجه به کیفیت محصولات کشاورزی و رعایت پسماندها بحث سموم شیمیایی و داروهایی که استفاده می شود توجه به دوره کارسنی (دوره پرهیز) از جانب کشاورزان منطقه رعایت شود.

وی با اشاره به وجود مشکلاتی که در زمینه صادرات محصولات کشاورزی طارم وجود دارد افزود: با توجه به اینکه محصولات سیر و زیتون این شهرستان منحصر به فرد است تا استاندارد سازی و بسته بندی صورت نگیرد با وجود توسعه ظاهری توسعه کمی این صنایع اتفاق نیفتد راه به جایی نخواهیم برد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

نظرات شما