کد خبر: 19737
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گفتگو » شهید قشم علی اوجاقی از شهدای گرانقدر شهرستان طارم

شهرستان طارم ۱۳۷ شهید و حماسه ساز در طول هشت سال دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که شهید قشم علی اوجاقی یکی از این شهدای گرانقدر است.

DSCF4297

به گزارش خبرنگار برگ زیتون،همزمان با گرامیداشت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان دهیاری و شورای اسلامی دهستان درام با خانواده معظم شهید قشم علی اوجاقی و خانواده محترم داود اکبری جانباز ۷۰ درصد دوران هشت سال دفاع مقدس در این روستا دیدار کردند که گزارش تصویری از این مجموعه را در ادامه می بینید.

گفتنی است شهرستان طارم ۱۳۷ شهید و حماسه ساز در طول هشت سال دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که یکی از این شهدای گرانقدر شهید قشم علی اوجاقی است که در ادامه نگاهی به زندگانی این شهید والا مقام خواهیم پرداخت ، تاریخ تولد ۱۳۴۵ تاریخ شهادت ۴/۹ /۱۳۶۵ محل شهادت: کربلای ۱ و قدمگاه این شهید والا مقام شهرستان طارم دهستان درام است.

گفتنی است شهید اوجاقی از یک خانواده ای بسیار مذهبی و انقلابی پرورش یافته بود و با اعتقادات عظیمی که به اسلام و قرآن داشت در مقابل یاوه گویان آن زمان مقاومت کرد تا به فیض عظیم شهادت نایل آمد.

یوسف اوجاقی برادر این شهید در گفت و گو با خبرنگار برگ زیتون، ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان خدمت ملت شریف ایران اسلامی با اشاره به خصوصیات اخلاقی شهید افزود: ایشان پاسدار رسمی سپاه، متأهل و دارای یک فرزند بود که در سن ۲۰ سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی خاطرنشان کرد: شهید والامقام پیرو ولایت فقیه، عاشق اسلام، انقلاب، اهل هیئت و بسیج بود و مدام در جبهه های حق علیه باطل حضور می یافت.

برادر شهید با اشاره به مسئولیت شهید در جبهه های حق علیه باطل گفت: مسئول دسته در گردان ویژه شهادت در کربلای ۱ بود سرانجام با اصابت ترکش در ناحیه سر به معبود ازلی پیوست.

اوچاقی افزود: پدر شهید سابقه حضور در جبهه های حق علیه باطل داشت و در زمان شهادت فرزندش حضور داشت و بعد از این واقعه از دنیا رفت گفتنی است مادر شهید در رابطه با تربیت شهید و سایر فرزندان نقش اساسی داشت و به شهادت فرزندش افتخار می کرد و می گفت فرزندم قربانی سالار شهیدان است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه برای شناسایی برادر شهیدم همراه پدر و مادرم مادرم به معراج شهدا رفته بودیم با دیدن جنازه برادرم بنده بی تاب شدم مادرم دست مرا گرفت و گفت گریه نکن من فرزندم را در راه خدا و سیدالشهدا (ع) نثار کردم واقعا این روحیات مادر مرحومه ام برای من آرامش به همراه آورد.

برادر شهید والامقام ضمن تقدیر از زحمات خادمین عرصه اطلاع رسانی اظهار داشت: بعنوان عضو کوچکی از جامعه توصیه ام به برادران و خواهرانم و سایر مسئولین که وظیفه ارشاد را بر عهده دارند اینست که در رابطه با حفظ حجاب که دشمنان هم برای خدشه دار و کم رنگ کردن آن در جامعه برنامه دارند بیشتر تلاش نمایند.

DSCF4298

DSCF4301

DSCF4300

DSCF4304

انتهای پیام/

 

نظرات شما