کد خبر: 18704
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گفتگو » رعایت قوانین حجاب و عفاف/ عامل انتقال نمایشگاه مذهبی به طارم

مسئول نمایشگاه عکس دیوار نگاره های مذهبی شرق گیلان گفت: رعایت قوانین حجاب و عفاف مردمان طارم عامل انتقال نمایشگاه مذهبی به این منطقه شده است.

IMG_4066

کبری علی پور در گفت و گو با خبرنگار برگ زیتون، ضمن گرامیداشت هفته حجاب و عفاف اظهار داشت: آثار دیوارنگاره ها و نقاشی های امامزادگان شرق گیلان عاملی شد تا از نزدیک با شهرستان زیبای طارم آشنا شده و نقاشی های مذهبی را در این مکان جهت بازدید عموم به نمایش بگذارم.

وی خاطرنشان کرد: در زمانهای قدیم خیلی از مساجد و امامزادگان را با کاشی کاریها و نقاشی ها تزیین می کردند که خود حرفی برای گفتن داشت ولی امروزه از یک رنگ ساده استفاده می شود.

مسئول نمایشگاه عکس دیوار نگاره های مذهبی شرق گیلان هدف از اجرای نمایشگاه مذهبی را نمایش خیلی از مراسمات مذهبی، جنگ ها و آداب و رسوم قدیم دانست که بصورت نقاشی جهت بازدید علاقمندان فراهم شده است.

کارشناس ارشد هنر افزود: رعایت قوانین حجاب و عفاف مردمان طارم عامل انتقال نمایشگاه عکس دیوار نگاره های مذهبی شرق گیلان به این منطقه شده است.

علی پور با توجه به برنامه ریزی این نمایشگاه در آینده نزدیک در سطح شهرستان طارم افزود: اجرای این نمایشگاه فرصتی شد تا در نزدیک با دیوارنگاره های مذهبی، غیرمذهبی و عمومی این شهرستان بیشتر آشنا شده اگر نقاشی های در مساجد و امامزادگان این شهرستان باشد با همکاری انجمن هنرهای تجسمی طارم این کار در آینده نزدیک عملی خواهد شد.

IMG_4060

IMG_4062

IMG_4061

IMG_4094

IMG_4064

IMG_4089

IMG_4055

IMG_4051

IMG_4053

انتهای پیام/

 

 

نظرات شما