کد خبر: 19805
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گزارش » راه اندازی مرکز فوریت های پزشکی در روستای دستجرده طارم

معاون فرماندار طارم گفت: مرکز فوریت های پزشکی در روستای دستجرده شهرستان طارم با مشارکت و خودیاری مردمی راه اندازی شد.

1

به گزارش خبرنگار برگ زیتون، جلسه کار گروه بهداشت و درمان شهرستان طارم با حضور مسئولین ادارات این شهرستان برگزار شد.

ستار صفری در این نشست خدمات ارائه شده توسط دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان در شهرستان طارم را بی نظیر دانست و افزود: با اقدامات اساسی دولت یازدهم و تداوم آن در دولت دوازدهم، امروز شاهد تحولات مهمی در حوزه های مختلف بهداشت و درمان در سطح این شهرستان هستیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در این مدت تصریح کرد: احداث خانه های بهداشتی، مراکز بهداشتی، پانسیون های پزشکی، تجهیز آزمایشگاه مرکزی و … از جمله این موارد است.

معاون فرماندار طارم اظهار داشت: در سایه تدابیر دولت یازدهم امروز شاهد ارتقای شاخص های بهداشتی و درمانی در شهرستان طارم بوده و بخش زیادی از دغدغه های مردم بویژه در حوزه بهداشت مرتفع شده است.

صفری از راه اندازی مرکز فوریت های پزشکی در روستای دستجرده طارم خبر داد و افزود: این مرکز با مشارکت و خودیاری مردم این روستا احداث شده است شایسته است از روحیه مشارکت جوی و خیرانه مردم شهرستان طارم بویژه مردم این روستا قدر دانی شود.

وی همچنین کارکرد و برون داد حوزه بهداشت در سطح شهرستان را بیشتر از درمان دانست و افزود: همه بایستی تلاش کنند تا شاخص های درمانی نیز همگام با بهداشت ارتقاء یابد.

معاون فرماندار طارم اظهار داشت : برنامه ها و اقدامات خانه های بهداشت بایستی به تدریج از حوزه درمان به بهداشت تغییر یافته و تلاش شود اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه در اؤلویت برنامه ها قرار گیرد.

صفری با اشاره به بهبود کیفیت آب شرب نقاط روستایی شهرستان طارم گفت: کیفیت آب شرب طارم از لحاظ میزان آلایندگی و کلر باقی مانده در آب تفاوت بسیار چشمگیری با گذشته داشته است شایسته است از خدمات ارزنده اداره آب و فاضلاب روستایی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدر دانی شود.

وی همچنین از توزیع سبد غذایی مکمل در بین مادران و کودکان زیر ۲ سال نیازمند، توسط بنیاد علوی طی روزهای آتی در شهرستان خبر داد.

معاون فرماندار طارم با توجه به افزایش ورود گردشگران از نقاط مختلف کشور به شهرستان طارم گفت: شایسته است پایش و  کنترل پاکسازی مسیرهای گردشگری بایستی همواره در دستور کار دستگاههای نظارتی شهرستان قرار گیرد.

صفری در ادامه از توزیع سبد غذایی مکمل در بین مادران و کودکان زیر ۲ سال نیازمند، توسط بنیاد علوی طی روزهای آتی در شهرستان خبر داد.

گفتنی است اطلاع رسانی سامانه ۱۹۰ برای ثبت مشکلات بهداشت محیط شهروندان، نصب بنرهای آموزشی پیشگیری از بیماریها و اسکان مادران باردار ساکن در روستاهای صعب العبور از دیگر مصوبات این جلسه بود.

انتهای پیام/

 

 

 

نظرات شما