کد خبر: 21487
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گزارش » حمله پلنگ به مرد ۴۹ ساله طارمی در ارتفاعات تشویر

مرد ۴۹ ساله طارمی در ارتفاعات تشویر مورد حمله یک قلاده پلنگ قرار گرفت.

85

به گزارش برگ زیتون، مرد ۴۹ ساله طارمی که در ارتفاعات تشویر مورد حمله یک قلاده پلنگ قرار گرفته بود پس از اقدامات درمانی پیش بیمارستانی توسط اورژانس دستجرده به بیمارستان شهدای طارم منتقل شد.

گفتنی است غذای پلنگ با توجه به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کند متفاوت است بخش عمده رژیم غذایی پلنگ ایرانی از شکار سم‌داران میان‌ جثه همچون بز کوهی (کل و بز)، انواع گوزن به ویژه مرال، گوسفند وحشی (قوچ و میش)، انواع غزال به ویژه آهوی گواتردار ایرانی و گراز تأمین می‌شود.

و در کنار آن از شکارهای کوچک‌تری نظیر موش، خرگوش و تشی و گوشتخواران کوچک‌تر مانند روباه و شغال در کنار انواع پرندگان و خزندگان طعمه او می‌گردند در ایران شکار اصلی این جانور کل و بز است و محل زندگی پلنگ نیز تا حد زیادی با محل زندگی کل و بز همسانی دارد.

در چند روز گذشته اخباری مبنی بر رؤیت تعدادی گرگ در روستاهای جزلاندشت، ته دره، میرزاخانلو و غلامچم و ناحیه صنعتی شهر آببر به این خبرگزاری گزارش شده که این مسأله موجبات ترس و وحشت اهالی را فراهم ساخته است.

اتفاقی که همواره به عنوان قسمتی از چرخه طبیعی بوده حال نمودی دیگر در بین روستاهای توابع شهرستان طارم پیدا کرده و مردم روستا به ویژه دامداران سنتی را به فکر پیدا کردن راه حل انداخته است.

ضرب المثل «گرگ زاده گرگ شود گر چه با انسان بزرگ شود» از قدیم الایام رواج داشته که به ذات و خوی وحشی گری و درنده خویی گرگ اشاره می کند و شاید غفلت از این مفهوم باشد که این روزها باعث شده است تا مشکل حمله گرگ ها و تلف کردن گوسفندان به نوعی بیش از گذشته نمود کرده باشد.

شایسته است مسئولین ذیربط شهرستان طارم نسبت به حل این مشکل تدابیری اندیشیده تا بیشتر از این شاهد تلف شدن انسانها و احشام توسط حیوانات وحشی در این شهرستان نباشیم.

مرادی مسئول روابط عمومی اورژانس زنجان در این خصوص اظهار داشت: طی تماس که با مرکز اورژانس طارم انجام شده مبنی بر حمله یک قلاده پلنگ به یکی از اهالی این شهرستان در ارتفاعات تشویر تقریبا منطقه لهنه و زرده بلافاصله پرسنل اورژانس از پایگاه فوریتهای پزشکی دستجرده طارم به منطقه اعزام شدند.

وی تصریح کرد: مصدوم که آقای ۴۹ ساله بودند دچار جراحات و خونریزی از ناحیه دست چپ همچنین ضعف و بی حالی بودند اقدامات درمانی پیش بیمارستانی لازم توسط پرسنل اورژانس دستجرده انجام شده بود.

مرادی یادآور شد: بیمار تحت نظر جهت ادامه درمان به بیمارستان شهدای طارم منتقل شده و اقدامات درمانی لازم انجام شده است.

مسئول روابط عمومی اورژانس زنجان ابراز کرد: جهت درمان تخصصی این آقای ۴۹ ساله به بیمارستان آیت الله موسوی زنجان منتقل شده است هم اکنون تحت درمان در بخش ارتوپدی هستند وضعیت نامبرده هم مساعد گزارش شده است.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

نظرات شما