کد خبر: 21348
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گفتگو » از محرومیت روستای کلوچ آباد تا مشکلات حوزه راه و اشتغال در طارم

اولین گروه ارزیابی بازرسی و نظارت استانداری زنجان در قالب تیم (۲۰ نفره) در یک روز کاری روز دوشنبه در فرمانداری شهرستان طارم حضور یافت.

DSCF5850

به گزارش برگ زیتون، همزمان با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی و در راستای پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب و تحقق اهداف دولت تدبیر و امید جمهوری اسلامی و ضرورت نظارت بر عملکرد دستگاههای اجرایی(دولتی و عمومی) اولین گروه ارزیابی بازرسی و نظارت استانداری زنجان با دستور درویش امیری استاندار زنجان به سرپرستی مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوق استانداری و معاونین و کارشناسان دفاتر حوزه های چهارگانه استانداری در قالب تیم (۲۰ نفره) در یک روز کاری روز دوشنبه در فرمانداری شهرستان طارم حضور یافت.

گفتنی است اهالی و شورای اسلامی و سایر مسئولین ادارات شهرستان طارم ضمن گرامیداشت تقارن ایام دهه فجر انقلاب اسلامی با ایام فاطمیه حضور تیم بازرسی استانداری زنجان در این شهرستان طارم را مایه خیر و برکت برای توسعه این شهرستان دانسته و از این اقدام خداپسندانه استاندار زنجان تشکر کردند.

DSCF5853

DSCF5879

DSCF5876

اهالی و شورای اسلامی روستای وزنه سر شهرستان طارم در گفت و گو با برگ زیتون، با اشاره به مشکلات این روستا افزودند: اداره کل منابع طبیعی استان زنجان بدون در نظر گرفتن اعتبار قراردادنامه و اهالی و نمایندگی اهالی، زمین مورد نظر را در سال ۱۳۹۲ به اوقاف و امور خیریه استان زنجان واگذار کرده است.

گفتنی است طبق قرارداد و سوابق و مدارک ممیزی مرتع مورخه ۱۴/ ۸/ ۱۳۸۲ برابر دستور العمل ممیزی دامداران و کتابچه مرتع داری بشماره ۲۳/ ۱۱/ ۱۳۸۶ به تصویب کمیته فنی اداره کل سازمان جنگلها و مراتع آبخیز داری کشور دو نفر به نمایندگی اهالی دامداران روستای وزنه سر و تنظیم قرار داد بتاریخ ۴/ ۲/ ۹۰ بمدت ۱۵ سال بعنوان قرارداد مرتع داری بمساحت ۱۲۰۷/۲ هکتار میباشد و پایان قرارداد تا تاریخ ۱۴۰۵ (ه-ش) دارای اعتبار است.

(قراردادنامه شماره ۱۳۸۱۰ مورخه ۴/ ۲/ ۹۰ در دفترخانه شهرستان طارم بشماره ۲۲ پیوست خبر شده است)

62

14

قیاس حیدری عضو شورای اسلامی روستای کلوچ آباد شهرستان طارم اظهار داشت: این روستا یکی از محروم ترین روستاهای شهرستان طارم از لحاظ داشتن امکانات دولتی است عمده مشکل حیاتی این روستا با جمعیت بیش از ۶۰ خانوار راه ارتباطی است بارها رایزنی هایی در این خصوص به ادارات مرتبط انجام گرفته و نتیجه ای حاصل نشده است.

وی یادآور شد: زمینهای زیادی جهت کشاورزی در این روستا وجود دارد ولی با توجه به خاکی بودن  استخر کشاورزی این روستا این امکان برای اشتغال جوانان فراهم نشده است و عدم رسیدگی مسئولان به این روستا تبعاتی از جمله مهاجرت جوانان را بدنبال داشته است.

IMG_2930

علیرضا نعمتی دهیار روستای غلامچم شهرستان طارم با اشاره به مسائل و مشکلات این روستا یادآور شد: شبکه گازرسانی، سرعت گیر و نبود علائم هشدار دهنده، آب شرب و طرح هادی از جمله مشکلات عدیده در این روستا می باشد.

وی تصریح کرد: این روستا با توجه به موقعیت جغرافیایی در مسیر راه اصلی آببر – درام واقع شده است و با داشتن جمعیت بیش از ۴۰ خانوار و قدمگاه یک شهید و آزاده زنده یاد می باشد و چندین ایثارگر در طول هشت سال دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است اما از لحاظ بهره مندی از امکانات دولتی در حاشیه قرار گرفته است شایسته است مسئولین امر نسبت به توسعه این روستا توجه ویژه ای داشته باشند.

علی اکبری مدیر عامل تعاونی سبز عسگران روستای غلامچم در ادامه با توجه به مشکلات تعاونی ۶۳ نفری این روستا تصریح کرد: از سال ۱۳۸۸ بمدت ۵ سال اجاره ۱ میلیون و دویست هزار تومان منعقد شده است.

وی خاطرنشان کرد: اجاره سالیانه هرسال ۹ میلیون تومان به مدت ۳ سال کل اجاره بهاء تعاونی زیتونکاران جمع کل به ۲۷ میلیون تومان می رسد بنابراین بعلت عدم تمکن مالی تعاونی با توجه به اینکه هیچ گونه حاصلی برداشت نشده است قادر به پرداخت نمی باشد.

گفتنی است طبق مطالبات اهالی و شورای اسلامی روستای غلامچم طارم اجاره بستر رودخانه سالیانه از ۱۰۰ هزارتومان به ۵۰۰ هزار تومان برای هر هکتار افزایش یافته است که در این خصوص اهالی و مستأجرین با این شرایط قادر به پرداخت مبلغ فوق نیستند رسیدگی به این مشکل در انتظار تدبیر مسئولان است.

DSCF5848

مصطفی نباتی شهروند دیگر طارمی اظهار داشت: یک واحد بره پروری ۵۰۰ رأسی در مسیر جاده سیاورود- شیرین سو راه اندازی نموده است که منجر به اشتغالزایی برای تعداد ۵ نفر خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای توسعه این امر ۵۰۰ میلیون تومان آورده شخصی داشته ولی برای تکمیل کامل طرح جهاد کشاورزی مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان به بانک کشاورزی معرفی نموده است که هیچ گونه اقدام و مساعدتی انجام نشده است.

DSCF5854

مظاهر احمدی به نمایندگی از ۴۰ خانوار در روستای کلوئیم طارم اظهار داشت: عمده مشکل اهالی راه ارتباطی به طول ۵۰۰ متر است که محیط زیست مانع از توسعه این امر شده است.

وی تصریح کرد: در حاشیه این مسیر ۴۵ هکتار زمین وجود دارد که ۱۵ سال است کشاورزی انجام می شود در انتقال محصولات به بازار با مشکلات عدیده ای مواجه هستیم امید است مسئولین نسبت به حل این معضل اقدام کنند.

DSCF5864

موسوی از روستای شیت طارم ابراز کرد: در خصوص واگذاری زمین برای ورزش جوانان و فراهم ساختن زمینه اشتغالزایی جوانان در اینجا حضور یافته ام.

گفتنی است نارضایتی شهروندان طارمی از عملکرد صندوق کارآفرینی مهر امید و عملکرد برخی از بانک ها و تأخیر در پرداخت حق آب ۵۰ نفر از آبداران اداره آب و فاضلاب روستایی و تأمین ولتاژ برق روستای کوهکن علیا در دو کیلومتری مرکز شهرستان طارم از دیگر گزارشات مردمی در این بازرسی بود.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات شما