کد خبر: 15760
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گزارش » توطئه شوم کشف حجاب ضربه ای مهلک به دین و دینداری بود

امام جمعه شهرستان طارم با اشاره به سالروز کشف حجاب در ۱۷ دی ماه گفت: توطئه شوم و کثیف کشف حجاب توسط رضاشاه ضربه ای مهلک به دین و دینداری بود.

img_0038

به گزارش خبرنگار برگ زیتون، حجت الإسلام محمدصادقی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان طارم ضمن تأکید به الگوگیری از سبک زندگی دینی گفت: طبق سفارش قرآن ما انسانها باید از زندگی پیامبر گرامی اسلام الگو بگیریم و ایشان را در تمام مراحل زندگی اسوه قرار دهیم تا هم در دنیا و آخرت سربلند باشیم چون هرکاری که خیر دنیا و آخرت در آن وجود داشت ایشان پیشقدم بود.

وی با توجه به مشکل هزینه گاز مسجد جامع شهر آببر که محل برگزاری نماز جمعه شهرستان است از مردم جهت جمع آوری این مبلغ که بمقدار بیش از ۳۰ میلیون ریال است درخواست کمک کرد و افزود: امامزادگان هاشم و عوف(ع) موقوفات زیادی دارد بنابراین مستجرهایی که موقوفات در دست آنهاست اصلا اجاره نمی دهند یا در صورت پرداخت اجاره بسیار کمتر از مبلغ تعیین شده پرداخت می کنند.

امام جمعه شهرستان طارم تصریح کرد: عده ای در شهرستان طارم هستند که موقوفات و اموال سیدالشهدا را همانند اموال خود به نحو شایسته نگهداری کرده و اجاره آن را هم پرداخت می کنند ولی مسئولین موظفند کسانی را که موقوفات در اختیار آنهاست ولی به نحو احسن نگهداری نکرده و اجاره آن را پرداخت نمی کنند برخورد قاطع داشته باشند تا در اداره امورات اماکن متبرکه و مساجد دچار مشکل نباشیم.

صادقی پور با توجه به مشکلات شهرستان طارم به افزایش قیمت گاز در این منطقه اشاره کرد و افزود: قیمت گاز در این شهرستان برحسب منطقه ۳ محاسبه می شود بنابراین در هر شهر و روستای این شهرستان قانون ویژه ای جهت پرداخت گاز حاکم است که این ظلمی در حق مردم این شهرستان است که شدیدا به این امر اعتراض داریم امیدواریم مسئولین ذیربط نسبت به حل این معضل توجه ویژه ای داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان طارم با اشاره به مسائل سیاسی روز جهان به دیدار رهبر معظم انقلاب با نخبگان دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد و افزود: ایشان در این دیدار خطاب به جوانان افزود: من جوانان مؤمن و انقلابی را بسیار دوست دارم در هرجا باشند از آنها حمایت خواهم کرد که این گفته نشان از عاطفه رهبر انقلاب به جوانان است.

خطیب جمعه طارم با اشاره به سالروز کشف حجاب توسط رضاشاه در ۱۷ دی ماه گفت: توطئه شوم کشف حجاب توسط رضاشاه ضربه ای مهلک به دین و دینداری بود او کشف حجاب را در دانشکده مامایی از زن و دختر خود آغاز کرد و انگلیسی ها زمینه این کار را فراهم نمودند ولی ملت ایران در این راه شهدای زیادی نثارکردند و دشمنان اسلام را از رسیدن به اهداف شوم خود ناکام گذاشتند.

حجت الإسلام صادقی پور ۱۸ دی ماه سالروز ولادت امام حسن عسگری را تبریک و فرا رسیدن رحلت حضرت معصومه(س) را به عموم شیعیان جهان تسلیت گفت و اظهار داشت: حضرت امام رضا(ع) خطاب به خواهرش حضرت معصومه(س) گفت: در بهشت از من شفاعت کن چون تو منزلتی در نزد خداوند متعال داری که دانستنی نیست فقط حق تعالی به آن آگاه است.

وی در ادامه شهادت امیرکبیر که فردی آینده نگر و بفکر پیشرفت کشور بود را تسلیت گفت و افزود: آن بزرگوار اهل زیارت عاشورا و بسیار مؤمن بود که دشمنان اسلام این سرمایه عظیم را از ما گرفتند.

img_0041img_0043

img_0039

img_0044

انتهای پیام/

 

 

 

 

نظرات شما