کد خبر: 21750
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گزارش » توسعه بخش گردشگری و خدمات جایگزین مناسبی برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در طارم است

فرماندار شهرستان طارم گفت: توسعه بخش گردشگری و خدمات جایگزین مناسبی برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در طارم است.

index

به گزارش برگ زیتون، جلسه ستاد اجرائی خدمات سفر شهرستان طارم ویژه نوروز۹۷ با حضور اعضای ستاد در شهر آببر برگزار شد.

علی باقری فرماندار طارم در این نشست اظهار داشت: پتانسیل و ظرفیت بی نظیر و مثال زدنی شهرستان طارم در حوزه گردشگری و صنعت توریسم غیر قابل انکار بوده و تقویت و توسعه صنعت گردشگری در شهرستان نیازمند برنامه ریزی منسجم است.

وی خاطرنشان کرد: بخش گردشگری در شهرستان طارم به عنوان پیشران توسعه شهرستان می تواند تا حد قابل قبولی بخش اقتصاد به ویژه اشتغال و درآمدزایی این شهرستان را رونق بخشد ضروریست این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

باقری ابراز کرد: طارم منطقه ای است به لحاظ آب و هوایی چهار فصل که در هر فصلی محصولات متفاوتی برداشت شده و بهترین ظرفیت را برای شکل گیری اقتصاد چمدانی و جذب گردشگر در فصول مختلف دارد.
فرماندار طارم تصریح کرد: گردشگران میتوانند با سفر به شهرستان طارم ضمن تهیه محصول با کیفیت و به صورت مستقیم، از مناظر گردشگری شهرستان هم دیدن نمایند.
وی یادآور شد: شهرستان طارم دارای ظرفیت های ناب و بی نظیر گردشگری در حوزه های طبیعتگردی، بومگردی، آثار باستانی متعدد به جا مانده از دوره ساسانی، اشکانی و دوره صفوی، وجود امامزادگان متعدد در ارتفاعات کوهستانی با مناظر بکر و طبیعتی خاص است.
باقری به آب و هوای چهار فصل شهرستان طارم و محصولات ویژه هر فصل اشاره کرد و افزود: همیشه سبز بودن این شهرستان به علت داشتن ۵۵ هزار جنگل از درختان ارس و ۲۰ هزار هکتار باغات زیتون، عدم وجود ترافیک و دارا بودن بهترین آب و هوایِ ممکن بدون وجود آلایندگی و امنیت بالاست گفتنی است آن طور که باید نتوانسته ایم در حوزه گردشگری شهرستان مثبت عمل کنیم.

فرماندار طارم بیان کرد: طارم یک منطقه کشاورزی است ولی در شرایط کنونی که به دلیل بحران کمبود آب در کشور توسعه بخش کشاورزی امکان پذیر نیست بایستی از ظرفیت های دیگر منطقه به خوبی استفاده نماییم بنابراین توسعه بخش گردشگری و خدمات جایگزین بسیار مناسبی برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در منطقه است.

وی توسعه حوزه بومگردی را یکی از مهمترین راهکارهای ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان دانست و تصریح کرد: با توجه به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به حوزه گردشگری، علی الخصوص رسته بومگردی، ارائه تسهیلات برای تقویت بومگردی در شهرستان طارم باید همراه با برنامه مدون باشد.

باقری ادامه داد: با توجه به حضور گردشگران خارجی در چند سال اخیر در شهرستان طارم باید زیرساختهای جذب هر چه بیشتر این گردشگران در این شهرستان را از طریق توسعه حوزه طبیعتگردی و بومگردی با تیپ های ویژه مورد استقبالِ آنان فراهم نماییم که به طور حتم نیاز به برنامه ریزی منسجم و برنامه مدون دارد.

فرماندار طارم با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه ارائه خدمات بهتر به مسافران نوروزی اظهار داشت: ساماندهی محلهای دفع پسماند، تشکیل اکیپ ها بازدید و نظارت نوروزی ، فضاسازی روستاها و شهرها، احداث سرویسهای بهداشتی، بهسازی خط کشی و لکه گیری راه های ارتباطی شهرستان، تعطیلی تمامی عملیاتهای حفاری و پروژه های عمرانی، مدیریت کمیته اسکان بوسیله اداره آموزش و پرورش، ارائه آمار دقیق از تعداد گردشگران و مسافران نوروزی بویژه آن دسته از مسافرانی که در شهرستان اقامت نموده اند از جمله این موارد است.

گفتنی است افتتاخ دو طرح بومگردی، تشکیل کلاسهای آموزشی برای جامعه میزبان بویژه برای روستاهای هدف گردشگری و روستاهای در حاشیه راه اصلی توسط دهیاران، بازدید از طارم در برنامه قطار گردشگری استان زنجان در صورت امکان، ارائه لیست کشیک ادارات در اسرع وقت، عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی در شهرستان از جمله مصوبه های مهم این جلسه بود که به تصویب اعضای ستاد اجرائی خدمات سفر شهرستان رسید.
انتهای پیام/

نظرات شما