کد خبر: 15778
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گفتگو » تجهیز ۵۱ فضای آموزشی به سیستم حرارت مرکزی در طارم

مدیرآموزش و پرورش شهرستان طارم گفت: از تعداد ۱۵۱ فضای آموزشی موجود در این شهرستان ۵۱ فضا به سیستم حرارت مرکزی مجهز شده است.

fileloader

محمد حسین عمارلو در گفت و گو با خبرنگار برگ زیتون، با اشاره به اقدامات استاندارد سازی گرمایشی در ۵۱ آموزشگاه شهرستان طارم گفت: این اقدام در ۴۴۰ کلاس درس به وسیله پکیج، رادیاتور و موتورخانه و در ۴۲ مدرسه یک یا دو کلاسه، به وسیله بخاری برقی- تابشی انجام شده است.

وی هدف از بررسی سیستم‌های گرمایشی قبل از فصل سرما را سلامت ایمنی دانش آموزان و کارکنان دانست و افزود: تجهیزات ایمنی سیستم‌های گرمایشی قبل از فرا رسیدن فصل سرما انجام شده است.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان طارم گفت: از تعداد ۱۵۱ فضای آموزشی موجود در این شهرستان ۵۱ فضا به سیستم حرارت مرکزی مجهز شده است که طی بخشنامه  ارسالی به مدارس در هیچ مدرسه ای از مدارس شهرستان از بخاری‌های نفتی چکه‌ای استفاده نمی‌شود

عمارلو خاطر نشان کرد: با هماهنگی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس، ۸ مدرسه شهرستان طارم بنامهای مدارس شهید مصطفی خمینی هزاررود،  شعبانی زهترآباد، وحدت مملان، توحید ده بهار، حاجیلو دیکه سر، شقاقی انذر و جزلا  نیزبه سیستم گرمایش مرکزی مجهز می شوند.

وی تصریح کرد: ۹۰ دستگاه بخاری تابشی در مدارس تعبیه شده است و این تعداد بخاری ها در ۴۲ مدرسه این شهرستان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 مدیرآموزش و پرورش شهرستان طارم به استفاده ۵۷ مدرسه از بخاری نفتی در ۱۸۰ کلاس درس اشاره کرد و گفت: این بخاری‌ها از نظر ایمنی استاندارد بوده و کیفیت لازم برای استفاده در مدارس را دارا می باشند.

وی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای فصل سرما در مدارس شهرستان فراهم شده است افزود: در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش تأمین سوخت زمستانی مدارس  به عنوان یکی از دستور کارها لحاظ شد و با تصویت اکثریت آرا تمهیدات لازم برای تأمین سوخت سیستم‌های گرمایشی مدارس انجام شد که در این زمینه جا دارد از فرماندار ، اعضای شورا، بخشداران ، دهیاران، شوراها ، جایگاههای تأمین سوخت و مدیران مدارس تشکر و قدردانی نمایم.

محمد حسین عمارلو با توجه به استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس شهرستان خاطر نشان کرد: در سال های ۹۳ و ۹۴ تعداد ۱۸آموزشگاه به این سیستم مجهز شده و در سال ۹۵ نیز استاندارد سازی سیستم گرمایش در ۸ آموزشگاه شهرستان شروع شده است.

 مدیرآموزش و پرورش شهرستان طارم گفت: ۲۰ درصد مدارس شهرستان سیستم گرمایشی استاندارد داشته و گاز مصرف می کنند و ۱۰ درصد نیز دارای سیستم گرمایشی موتورخانه با سوخت گازوئیل،  ۲۵ درصد از بخاری تابشی و ۴۵ درصد مدارس شهرستان نیز بخاری استاندارد کاربراتور دار بوده که از نفت سفید استفاده می گردد.

انتهای پیام/

نظرات شما