کد خبر: 18659
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گزارش » بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (ccHF)

بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری ویروسی، خونریزی دهنده و تب دار حاد است که بوسیله کنه منتقل می شود.

eee

به گزارش خبرنگار برگ زیتون، طبق نظر کارشناسان مبارزه با بیماریهای واگیر بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری ویروسی، خونریزی دهنده و تب دار حاد است که بوسیله کنه منتقل می شود با وجود اینکه این بیماری مخصوص حیوانات است ولی موارد تک گیر و همه گیر های ناگهانی در انسانها نیز اتفاق می افتد.

گفتنی است شیوع این بیماری در فصل گرم سال همزمان با فصل فعالیت مخزن بیماری (کنه ها) بیشتر است.

تاریخچه بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از این قرار است که در سال ۱۹۵۶ بیماری در منطقه کنگو (زئیر) شایع گشته و ویروس عامل بیماری بعنوان ویروس کنگو نامگذاری شد.

بنابراین در سال ۱۹۶۹ مشخص شد که عامل ایجاد کننده تب خونریزی دهنده در شبه جزیره کریمه (در جنوب اوکراین) مشابه عامل بیماری است که در سال ۱۹۵۶ در کنگو شناخته شده بود و با ادغام نام دو محل یک نام واحد کریمه کنگو برای این بیماری انتخاب گردید.

گفتنی است ویروس تب خونریزی دهنده کریمه کنگو اصولا در طبیعت بوسیله کنه های سخت گونه هیالوما منتقل می شود.

IMG_4043

علائم بیماری : شروع ناگهانی علائم، سردرد شدید، تب، لرز، درد عضلانی(بخصوص در پشت و پاها) گیجی، درد و سفتی گردن، دردچشم، ترس از نور، کاهش ضربان قلب، دردشکم، تورم و قرمزی صورت، کاهش فشار خون و … ممکن است مشاهده شود.

IMG_4039

تشخیص بیماری: تشخیص بیماری ابتدا با شروع ناگهانی علائم همراه با سابقه مسافرت به مناطق روستایی و تماس با دام یا گزش کنه مطرح گردیده و با انجام آزمایش های خونی تشخیص قطعی صورت می گیرد.

پیشگیری از ابتلا به بیماری: هنگام رفتن به محل نگهداری دامها و یا تماس با دام از پوست خود در برابر گزش کنه محافظت نموده و در صورت گزش کنه از له کردن آن بر روی پوست خودداری و با استفاده از پنس، کنه را با دقت از پوست جدا نمایید.

از گوشت های مورد تأیید سازمان دامپزشکی استفاده نموده و آنرا بصورت کاملا پخته مصرف نمایید.

گوشت تازه را حداقل به مدت ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری و سپس با پوشیدن دستکش ان را قطعه قطعه نمایید.

با توجه به انتقال این بیماری از طریق تماس با خون و بافتهای حیوان آلوده در هنگام ذبح دامها از وسایل حفاظتی مثل ماسک، عینک، روپوش، پیش بند پلاستیکی، چکمه و دستکش لاستیکی استفاده نمایید.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

نظرات شما