کد خبر: 21755
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گفتگو » برگزاری مراسم روز درختکاری و کاشت ۱۳۷ اصله نهال درخت به یاد ۱۳۷ شهید طارم

به مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری ۱۳۷ اصله نهال درخت به نام ۱۳۷ شهید والامقام شهرستان طارم توسط مسئولین ادارات شهرستان در شهر آب بر کاشته شد.

DSCF6477

به گزارش برگ زیتون، به مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری ۱۳۷ نهال به نام ۱۳۷ شهید شهرستان طارم توسط اهالی و شورای اسلامی و مسئولین ادارات شهرستان در شهر آب بر کاشته شد.

ضیاءالدین حسنلو مسئول منابع طبیعی شهرستان طارم ضمن تبریک هفته منابع طبیعی و روز درختکاری خدمت ملت شریف ایران اسلامی اظهار داشت: ۱۵ لغایت ۲۱ اسفند از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است که درختکاری همزمان با سراسر کشور در این شهرستان هم برگزار شد.

وی با اشاره به آمار عملکرد منابع طبیعی شهرستان طارم در سال ۱۳۹۶ بیان کرد: حدود ۱۷۶ میلیون تومان دریافتی داشتیم که به خزانه دولت واریز شده است گفتنی است تحویل و نصب ۳۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در منطقه تازه کند، انجام ۴۱۰ هکتار گیاه پزشکی در جیش آباد و بندرگاه با اعتبار ۷۵ میلیون تومان ، کودپاشی مراتع، ایجاد سیل بندهای اصولی در روستاهای هارون آباد و هزارود از جمله اقدامات انجام شده در سطح شهرستان است.

حجت الإسلام محمد صادقی پور ضمن تبریک هفته منابع طبیعی و روز درختکاری از حافظان طبیعت تشکر کرد و افزود: ضمن سلام و درود به روان پاک شهدای اسلام و امام راحل امروز به یاد ۱۳۷ شهید والامقام شهرستان طارم ۱۳۷ اصله نهال غرس می شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نشانه های خداوند متعال در روی زمین درخت و سبزه است که نشانه قدرت خداوند برای میراندن و زنده کردن موجودات و یادآور روز قیامت است.

امام جمعه طارم تأکید کرد: در کنار درختکاری باید منابع موجود را حفظ کنیم چون منابع ملی و طبیعی که خداوند در اختیار ما انسانها قرار داده است همه اینها برای بهبود زندگی بشر است شایسته است با بهترین وجه از این نعمت های الهی حفاظت و نگهداری کنیم.

صادقی پور با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه فرهنگ سازی نسبت به ارزش زندگی ساز منابع طبیعی در سطح شهرستان طارم گفت: همه ساله در خطبه های نماز جمعه بر احیاء و حفاظت از منابع طبیعی تأکید کرده و اطلاع رسانی در خصوص جلوگیری از خسارات وارده به منابع طبیعی انجام می شود.

وی یادآور شد: سال گذشته بیش از هزار هکتار از زمینهای منابع طبیعی شهرستان طارم دچار آتش سوزی شد لازم است در این زمینه دقت کنیم تا منابع طبیعی ما دچار خسارت نشود.

ناصر مهر علیزاده شهردار شهرستان طارم ضمن تبریک هفته منابع طبیعی اظهار داشت: یکی از اهداف شهرداری توسعه درختکاری است.

وی تصریح کرد: در روز درختکاری بنا به تکنولوژی روز از درختان (پائولونیا) که از قابلیت رشد و کیفیت بالایی برخوردار است بصورت نمادین در شهر آببر کاشته شد.

علیزاده یادآور شد: قرار است ۱۰۰ اصله نهال بصورت نمادین در مرکز شهرستان طارم کاشته شود اگر منطقه جواب داد این طرح توسعه خواهد یافت.

گفتنی است برگزاری مسابقات و اهداء جوایز از دیگر برنامه های قابل اجرا در این مراسم بود.

DSCF6474

DSCF6475

DSCF6478

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات شما