کد خبر: 11275
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گفتگو » برداشت محصول گیلاس در طارم تا اواخر تیرماه ادامه دارد
نادر حسامی در گفت و گو با خبرنگار برگ زیتون، با اشاره به کیفیت گیلاس تولید شده در بعضی از روستای شهرستان طارم اظهار داشت: این روستاها به دلیل داشتن ...

IMG_6681

دهیار روستای شیت با بیان اینکه برداشت محصول گیلاس تا اواخر تیرماه ادامه دارد بیشترین سطح زیر کشت و تولید محصول گیلاس شهرستان طارم را در روستاهای شیت، ولیدر و زاچکان بیان کرد.

نادر حسامی در گفت و گو با خبرنگار برگ زیتون، با اشاره به کیفیت گیلاس تولید شده در بعضی از روستای شهرستان طارم اظهار داشت: این روستاها به دلیل داشتن شرایط اقلیمی خاص از جمله شب‌های خنک و روز‌های گرم با شدت آفتاب بالا موجب شده محصول تولیدی از کیفیت بالایی برخوردار باشد و خریداران زیادی را از اقصی نقاط کشور اسلامی به این روستاها بکشاند.

وی ارقام گیلاس مورد کشت این شهرستان را تک دانه، مشهدی، شبستری و محلی برشمرد افزود: برداشت محصول گیلاس با توجه به زمان رسیدن ارقام مختلف در شهرستان تا اواخر تیر ماه ادامه خواهد داشت.

دهیار روستای شیت با اشاره به تأثیر این محصول در اقتصاد شهرستان در کنار سایر محصولات کشاورزی اظهارداشت: در شهرستان طارم حدود ۱۳۳ هکتار باغ گیلاس وجود دارد که ۹۷ هکتار آن بارده است.

حسامی به مشکلات روستای توریستی و گردشگری شیت اشاره کرد و گفت: این روستا با توجه به اینکه یکی از پرجمعیت ترین روستاهای شهرستان طارم است و بخاطر جاذبه های گردشگری هرساله مهمانان زیادی از اقصی نقاط جهان به این دیار سفر می کنند و شاهد تردد خودروها و ازدحام جمعیت در مناسبت های ویژه سال در این روستا هستیم شایسته است مسئولین زیربط به راههای ارتباطی و امکانات رفاهی این روستا توجه ویژه ای داشته باشند.

IMG_6634

IMG_6644

IMG_6640

IMG_6637

IMG_6642

IMG_6645

IMG_6651

IMG_6638

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

نظرات شما