کد خبر: 15782
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گزارش » اولیاء دانش آموزان می توانند مشاورین خوبی برای رسیدن به اهداف انجمن ها در مدارس باشند

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش زنجان گفت: اولیاء دانش آموزان می توانند مشاورین بسیار خوبی برای رسیدن به اهداف انجمن ها در مدارس باشند.

00

به گزارش خبرنگار برگ زیتون، همایش رؤسای انجمن اولیاء و مربیان مدارس شهرستان طارم با حضور رئیس اداره انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش زنجان در طارم برگزارشد.

اصغر ابراهیمی رئیس انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش زنجان در این جلسه گفت : اولیاء دانش آموزان می توانند مشاورین بسیار خوبی برای رسیدن به اهداف انجمن ها در مدارس باشند.

 وی افزود: بدون شک همراهی و همفکری اعضای انجمن در پیشبرد اهداف و سیاست های مدارس بسیار تأثیر گذار است و ما نیز در تلاش هستیم تا بهره لازم را از این ظرفیت در جهت ارتقای کیفی سطح آموزشی، فرهنگی، رفاهی و سایر زمینه های مرتبط ببریم.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: مدیر و اولیاء باید مشارکت پذیر و مشارکت جو باشند و در بسیاری از زمینه ها باید از همدیگر مشورت بگیرند تا امورات مربوط به مدرسه حل و فصل گردد.

رئیس اداره انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش استان در بخشی از سخنان خود با اشاره به آئین نامه انجمن اولیاء و مربیان و شرح وظایف آن اقداماتی از جمله تشکیل جلسات عمومی، برنامه ریزی و تصمیم گیری جهت تشکیل جلسات آموزش خانواده، همکاری با شورای معلمان مدارس در برگزاری کلاس های فوق برنامه، مشارکت در اجرای برنامه های کار آموزی هنرجویان در هنرستان، فعالیت های پژوهشی، چگونگی اخذ کمک های مردمی، تشکیل شورای مالی مدرسه، نظارت بر نحوه هزینه ها، سرویس رفت و آمد دانش آموزان، فعال کردن کارگروههای تخصصی انجمن اولیاء و مربیان، تشکیل کتابخانه اولیائ  معرفی مجلات پیوند، شناسایی دانش آموزان بی بضاعت و کمک به آنها را از وظایف مهم این انجمن دانست.

انتهای پیام/

نظرات شما