کد خبر: 15847
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گزارش » انقلاب اسلامی ایران قائم به ذات بوده و متکی به شخص نیست/شاکله اصلی انقلاب، مردم و اسلام است

فرماندار طارم گفت: انقلاب اسلامی ایران قائم به ذات بوده و متکی به شخص نیست شاکله اصلی انقلاب، مردم و اسلام است.

توتا
 به گزارش خبرنگار برگ زیتون، جلسه هماهنگی مراسم ارتحال و یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضورمسئولین ادارات شهرستان طارم در محل فرمانداری این شهرستان برگزارشد.
باقری در این جلسه حرکت خودجوش و عظیم مردم در مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی را نشان دهنده آگاهی مردم انقلابی ایران و بی تأثیر بودن تبلیغات سوء و بی اساس دشمنان نظام دانست و افزود: مسئولین باید در خدمت صادقانه و خالصانه به مردم قدرشناس کشور کوشا باشند و در تداوم مسیر انقلاب مردم را یاری نمایند.
فرماندار شهرستان طارم در بیان بزرگی و شخصیت والای آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به پیام تسلیت مقام معظم رهبری به مناسبت رحلت بزرگ مرد تاریخ انقلاب ایران، ایشان را نمونه‌ کم نظیری از نسل اول مبارزان ضد ستم شاهی و از رنج دیدگان این راه پر خطر و پر افتخار عنوان نمود و سال ها زندان و مقاومت در برابر شکنجه های ساواک و مسئولیت های خطیر ایشان در دوران دفاع مقدس و ریاست مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان و غیره را برگ های درخشانی از زندگی پر فراز و نشیب این مبارز قدیمی بیان کرد.
وی سپس با اشاره به انقلاب و رهبری به عنوان خط قرمز این اندیشمند توانا، جلوگیری از ایجاد فاصله بین مردم، انقلاب، اسلام، روحانیت و دین را از شاهکار های وی بیان داشت که نشان از علم و آگاهی و درایت این شخصیت بزرگ و اهمیت ایشان به حضور و همراهی مردم با امام و اسلام و روحانیت می باشد.
باقری با تأکید بر نقش مردم در مبارزه با تهدیدات دشمنان و کارامدی حضور مردم در از میان برداشتن موانع پیشروی انقلاب تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران قائم به ذات بوده و متکی به شخص نیست.
وی افزود: شاکله اصلی انقلاب، مردم و اسلام است و درست است که یاران انقلاب یکی پس از دیگری از میان ما می روند ولی به جهت اینکه این انقلاب مردان بزرگ و با تدبیر و مردمی آگاه را تربیت نموده است قطعا راه امام، شهدا و مردان بزرگی چون آیت الله هاشمی رفسنجانی در سایه وحدت و همدلی مسیر انقلاب را که بهترین راه خدمت به مردم است ادامه خواهد یافت.
فرماندار طارم با تأکید بر پیام رییس جمهوری در جهت بهره مندی از فضای ایجاد شده به منظور افزایش دوستی، آشتی و وحدت ملی افزود: امروز نظام جمهوری اسلامی بیش از هر زمان دیگری به وحدت نیاز دارد و در سایه این وحدت است که این نظام توانسته است تا به امروز در انقلاب،جنگ و مقابله با تهدیدات دشمنان خارجی پیروز و سازنده باشد.
باقری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن غافلگیرانه دانستن رحلت آقای هاشمی، برحضور پرشور مردم و همه دوستداران انقلاب در مراسم پاسداشت ایشان اشاره نموده و حضور خودجوش و آگاهانه مردم را پیام بسیار بزرگی به مخالفان نظام و انقلاب دانست و اظهار داشت: انقلاب هنوز زنده است و دشمنان باید با بکار بستن عقلانیت، در برنامه های خود نسبت به مقابله با انقلاب اسلامی ایران تجدید نظر نمایند.
فرماندار طارم از برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده جهت برگزاری مراسم ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی خبر داد و گفت :براساس برنامه ریزی های انجام شده این مراسم در روز پنجشنبه در بخش چورزق، روز جمعه قبل از خطبه های نماز جمعه در مصلای شهر آببر و در روز یکشنبه در مرکز شهرستان برگزار خواهد شد و خواستار پیگیری مسئولین جهت فضاسازی و اطلاع رسانی گسترده به عموم مردم شهرستان و زمینه سازی به منظور حضور پرشور مردم در این مراسمات شد.
وی در پایان ضمن قدردانی از سالها تلاش، مجاهدت و خدمات ارزنده ایشان به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم قدرشناس ایران آرزومند تداوم راه بزرگ مرد تاریخ کشور شد.
انتهای پیام/

نظرات شما