کد خبر: 21620
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گزارش » اختصاص ۱۲۰ هزار میلیارد ریال برای اشتغال روستاییان و عشایر از محل منابع صندوق توسعه ملی

فرماندار شهرستان طارم از اختصاص ۱۲۰ هزار میلیارد ریال برای اشتغال روستاییان و عشایر از محل منابع صندوق توسعه ملی خبر داد.

index
به گزارش برگ زیتون، جلسه کارگروه اشتغال شهرستان طارم در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
علی باقری فرماندار شهرستان طارم در این نشست به نقش بانکها در تولید اشتغال اشاره کرد و افزود: نقش بانکها و تأثیر گذاری آنها بر روی توسعه شهرستان غیر قابل چشم پوشی است گفتنی است شهرستان طارم با برخورداری از ظرفیت های بالقوه، توان بالایی برای توسعه اقتصادی و اشتغالزایی دارد.
وی با اشاره به لزوم نظارت بیشتر بر روند اعطای تسهیلات اشتغالزایی، جذب حداکثری در شهرستان و روان سازی آن اظهار کرد: کمک و تسهیل فرایند اشتغالزایی به ویژه در حوزه مشاغل خانگی، تأثیر بسزایی در کاهش نرخ بیکاری این شهرستان دارد.
باقری بر ضرورت توسعه اشتغال روستایی در روستاهای شهرستان طارم تأکید کرد و افزود: روستاها کانون تولید هستند و توسعه اشتغال روستایی یکی از مهمترین راه حل های رفع مشکل اشتغال در شهرستان است.
فرماندار طارم بیان کرد: بخشداران شهرستان با همکاری اعضای شورا و دهیاران باید از همه امکانات موجود از جمله امکانات دولتی در روستاها برای توسعه اشتغال روستایی و رفع معضل بیکاری در شهرستان استفاده کنند.
وی تصریح کرد: برای مشاغل روستایی و همچنین مشاغل خانگی نباید در صدور مجوزها و اعطای تسهیلات سخت گیری به عمل آید و ضمن نظارت دقیق، سازمان های متولی و بانکها با مردم تعامل و همکاری داشته باشند.
باقری خاطر نشان کرد: بررسی آمار اشتغال ایجاد شده دستگاه های مختلف در شهرستان و مقایسه با درصد تعهد آن دستگاه، رفع موانع و مشکلات موجود برای تحقق میزان تعهد پرداخت تسهیلات و روان سازی آن از مهمترین مواردی است که دستگاه های اجرایی باید در اولویت خود قرار دهند.
فرماندار طارم گفت باید اؤلویت های زیرساختی برای اشتغالزایی در سطح شهرستان فراهم شده و پرداخت تسهیلات برای نوسازی نانوایی ها، نوسازی برخی واحدهای کوچک فرآوری زیتون و صدور مجوز بسته بندی میوه و صیفی جات هموار شود.
باقری پرداخت تسهیلات برای پرورش دام در روستاها، احداث مجتمع های دامداری، طرح توسعه گوسفند چندقلو زا، احداث و توسعه مجتمع های رفاهی – گردشگری، احداث ساختمان های بوم گردی در روستاهای هدف با تیپ روستایی، توسعه صنعت گلخانه ای، حل معضلات پرورش شترمرغ در شهرستان و توسعه بخش خدمات را از دیگر اؤلویتهای این کارگروه در طارم عنوان کرد.
وی یادآور شد: بر اساس مصوبه هیئت دولت و طبق «دستورالعمل آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی»، حدود ۶۰ هزار میلیاد ریال از صندوق توسعه ملی در اختیار بانک توسعه تعاون، بانک کشاورزی، پست بانک، صندوق توسعه کارآفرینی و صندوق حمایت از کشاورزی قرار خواهد گرفت.
باقری عنوان کرد: ۱۲۰ هزار میلیارد ریال برای اشتغال روستاییان و عشایر از محل منابع صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است که نرخ سود تسهیلاتی که در این طرح در اختیار روستاییان و عشایر قرار خواهد گرفت ۶ درصد است که تقریبا ۳ درصد آن از طریق سپرده گذاری ها به دست خواهد آمد.
انتهای پیام/

نظرات شما