کد خبر: 18624
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » گفتگو » آغاز طرح سنجش سلامت برای ۷۹۲ نوآموز طارمی

کارشناس آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش طارم از اجرای طرح سنجش سلامت برای ۷۹۲ نو آموز بدو ورود به دبستان در این شهرستان خبر داد.

چیل

فاطمه نقیلو در گفت و گو با خبرنگار برگ زیتون، با اشاره به اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان شهرستان طارم گفت: این طرح در پایگاه سیار این شهرستان با توجه به جدول زمانبندی از ۱۰/ ۴/ ۹۶ شروع شده تا ۲۸ تیرماه ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح نوآموزان بدو ورود به دبستان در دو مرحله مقدماتی و تخصصی از نظر شنوایی، بینایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، توده بدنی، وزن و قد، غربالگری اختلالات، دهان و دندان، جلدی و اوتیسم در ۱۸ روز به تعداد ۷۹۲ نفر سنجش خواهند شد.

 کارشناس آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش طارم افزود: کودکانی که در این طرح مشکوک شناخته شوند برای بررسی دقیق تر به نیروی تخصصی برای انجام معاینات تخصصی بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی ارجاع می شوند اما دانش آموزانی که نیاز به ارزیابی تخصصی نداشته باشند پس از دریافت شناسنامه سلامت به دبستان مورد تقاضای ثبت نام معرفی می شوند.

نقیلو تصریح کرد: شایسته است اولیای دانش آموزان به همراه نو آموزان با داشتن مدارک موردنیاز از جمله کارت واکسیناسیون، اصل شناسنامه نوآموز و والدین، فرم نوبت گیری و کارت بانکی در موعد مقرر بنا بر تاریخ های اعلام شده در محل سنجش حضور یابند.

انتهای پیام/

 

 

نظرات شما